One Future – Możesz wszystko

One Future to rockowy zespół z Miastka. Chłopaki grają ze sobą już trochę czasu i to słychać nie tylko przy nagrywaniu płyty ale również na żywo. Być może nazwa One Future coś wam mówi, ponieważ zespół wystąpił w programie Must be the music gdzie otrzymał 3x TAK. Kto nie dał “taka”? Oczywiście Kora ;).

SKŁAD:
Tomasz Kruszczyński – perkusja
Piotr Jarmoła – gitara
Mateusz Dróżdż – bas, wokal

Nagrania

Proces nagrywania 10 utworów na płytę zajął 6 intensywnych dni. Z perkusją uporaliśmy się zaskakująco szybko. Do wyboru mieliśmy dwa zestawy – Gretsh i Rodgers z lat siedemdziesiątych. Obydwa zestawy zabrzmiały świetnie, ale wybraliśmy Rodgersa, gdyż miał głębsze brzmienie idealnie pasujące do brzmienia całości które sobie założyliśmy. Również do wyboru były dwa werble – Gretsh i Ludwig supraphonic. Wygrał Ludwig. Całość perkusji została zarejestrowana na kilkanaście mikrofonów. Bębny zabrzmiały świetnie i nie było najmniejszej potrzeby, żeby w miksie dodawać jakiekolwiek próbki.

Bas został zarejestrowany na 4 ścieżki. Trzy mikrofony przystawione do bardzo fajnie brzmiącego Trace Elliota, oraz linia. Ostatecznie w miksie wykorzystane zostały wszystkie 4 ścieżki, każda dodała czegoś fajnego do brzmienia. Instrument na którym zostały nagrane partie basowe to Fender Precision Bass. Udało się zarejestrować fajny rockowy bas z odrobiną “gruzu”.

Gitary zostały zarejestrowane na fenderze stratocasterze podpiętym do naszego studyjnego zestawu – lampowej głowy Marvel Atom oraz paczki Marshall 1936. Testowaliśmy też Blackstara ale musiał uznać wyższość Marvela. Do pokrętła gain podeszliśmy bardzo ostrożnie chcąc uzyskać specyficzne, brudne brzmienie. Każda partia gitarowa została nagrana na kilka mikrofonów.

No i wokal. Cóż… na temat wokalu, wiadomo, nie ma się co rozwodzić, mikrofon ostatecznie był jeden i tutaj nie było żadnych kombinacji. Można tylko dodać, że testowaliśmy na wokalu Mateusza dwa mikrofony i do jego wokalu akurat sprawdził się tańszy, co pokazuje, że nie zawsze droższe znaczy lepsze. Co prawda nasz droższy mikrofon w 90% na wokalach sprawdza się lepiej, ale czasami przy niektórych barwach musi uznać wyższość 4 razy tańszego kolegi ;).

Miksy i mastery tej płyty to była prawdziwa przyjemność.

Zakres prac: nagranie, miks, mastering, dogranie partii klawiszowych do kilku utworów

One Future – Wszystko ma znaczenie

zakres prac: nagranie, miks, mastering, wideo.

One Future – Krzycz

zakres prac: nagranie, miks, mastering.

GALERIA