Miks i Mastering Online

Profesjonalny miks i mastering

w atrakcyjnej cenie

Z

Jakość

Materiał który od nas wychodzi jest gotowy do radia i publikacji zarówno na płycie CD jak i w serwisach streamingowych. Nasze produkcje wielokrotnie pojawiały się w polskich i zagranicznych rozgłośniach radiowych.

Z

Akustyka pomieszczenia

Mamy profesjonalnie przygotowaną akustykę reżyserki co umożliwia nam przygotowanie miksów i masteringu które świetnie brzmią niezależnie od sprzętu na którym słuchasz.

Z

100% zadowolonych klientów

Do tej pory nie zdarzyło nam się żeby ktoś był niezadowolony z naszej pracy o czym świadczą m.in. opinie w internecie. Jest tak m.in. dlatego że dbamy o to by jak najlepiej zrealizować wizję klienta oraz nie mamy problemu z wprowadzeniem poprawek, jeśli klient sobie tego życzy.

Z

Doświadczenie

Realizator odpowiedzialny za miksy i mastering ma ponad 15 lat doświadczenia w branży.

PRÓBKI

przed i po miksie

PORTFOLIO

wybrane gotowe produkcje

CENY

DODATKI

  • Strojenie wokali – 50-100zł. /utwór (w zależności od ilości wokali i stopnia skomplikowania)
  • Równanie perkusji – 100-200zł. /utwór (w zależności od stopnia skomplikowania i długości utworu)
  • Podstawowa edycja ścieżek – 40-70zł. /utwór (w zależności od stopnia skomplikowania i ilości ścieżek)
  • Reamping gitar – 30zł. /ścieżka gitarowa

Jeśli w twoich utworach edycję, równanie czy strojenie wokali trzeba wykonać jedynie w minimalnym stopniu, daj znać – wycenimy to indywidualnie.

NAJCZĘSTSZE PYTANIA

Jaki materiał dostarczyć do miksu?

Przyjmujemy pliki w formacie .wav – najlepiej 24bit/44.1 kHz do 96 kHz. Jeśli sesja została nagrana w 16 bitach to też może być. Wavy powinny być zgrane bez efektów, od początku projektu lub taktu, tak by wszystkie były zsynchronizowane. Jeśli natomiast macie jakiś swój efekt, który chcielibyście zostawić to zgrajcie tą ścieżkę w dwóch wersjach ( z efektem i bez) i dobrze to opiszcie. Ścieżki powinny być opisane, tak by było wiadomo co się na nich znajduje. Podanie metrum i tempa utworu również ułatwi nam pracę. Gdy eksportujecie nam gitary przepuszczone przez softwareową symulację pieca gitarowego to dajcie nam również ścieżkę czystą gitary (DI) na wszelki wypadek.

Jeśli macie projekty zapisane w Studio One lub Cakewalku, ewentualnie Reaperze, możecie też przesłać cały projekt jeśli tak Wam wygodniej.

No i na koniec bardzo duża prośba. Gdy eksportujecie wavy (stemy), sprawdźcie czy wszystko się prawidłowo zgrało zanim wyślecie do nas pliki. Czasami zdarza się że ścieżki nie są równo zgrane, że są na nich przestery albo jakieś błędy, np kliki wynikające z braku crossfadeów w czasie edycji. Odsyłanie sobie kolejnych wersji plików to zmarnowany czas. Dlatego warto po zgraniu wszystko sobie wczytać i sprawdzić czy ścieżki które nam wyeksportowaliście są wolne od błędów.

Czy robimy fragment miksu na próbę?

Nie robimy fragmentów miksów na próbę, gdyż zrobienie fragmentu brzmienia miksu to właściwie ponad 60% całej pracy jaką trzeba włożyć w miks. Mamy dużo pracy, studio jest wykorzystywane praktycznie codziennie, dlatego nie mamy możliwości czasowych na robienie próbek. Jakość naszej pracy można sprawdzić w portfolio oraz przeczytać opinie w internecie.

Jeśli natomiast chcesz zmiksować całą płytę, możesz na próbę wykupić miks jednego utworu zanim powierzysz nam całość.

Co to jest STEM Mastering i jak przygotować do niego pliki?
STEM Mastering to praca na grupach instrumentów z nałożonymi efektami. Czyli dzielimy wszystko na kilka grup: perkusja, bas, gitary, klawisze / elektronika, wokale, ewentualnie chórki osobno. Zgrywamy te grupy razem z efektami. Dzięki temu mamy kontrole nad korekcją czy głośnością poszczególnych grup. Dzięki temu nawet jeśli robisz miks w niedoskonałych warunkach akustycznych albo brakuje ci doświadczenia, STEM Mastering pozwala poprawić nam błędy czego nie zawsze bylibyśmy wstanie zrobić w zwykłym masteringu dysponując jedynie gotowym śladem stereo.
Ok, chcę ropocząć współpracę, co dalej?
Jeśli zdecydowałeś się na miks lub stem mastering u nas, poprosimy o wysłanie ścieżek do jednego utworu by ocenić ich jakość czy jest wystarczająca do dalszej pracy. Jeśli zaakceptujemy materiał źródłowy to czekamy na wpłatę pieniędzy na konto i ustalamy termin w którym możemy się zająć Twoim materiałem.

Pliki możesz nam wysłać poprzez serwisy typu weetransfer, google drive, mega.nz czy dropbox.

W jakiej formie wysyłamy gotowe miksy?
W przypadku pojedynczych miksów wysyłamy plik wav i mp3. W przypadku całych płyt wysyłamy zarówno pliki wav i mp3 a także obraz płyty gotowy do tłoczni w profesjonalnym formacie DDP lub do cyfrowego kopiowania (mniejsze nakłady) w formacie nero.